ABD ordusu elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor

Photo of author

By admin

O zamandan beri, şirketin beklentileri daha iyiye doğru değişmeye devam ediyor. Temmuz ayında Canoo, Walmart’a 4.500 EV ve ABD Ordusuna bir test aracı sağlamak için ayrı anlaşmalar yaptığını duyurdu. Bu hafta ise şirket, Pentagon sözleşmesiyle ilgili bir güncelleme paylaşarak yeni Hafif Taktik Aracının bir prototipini orduya teslim ettiğini duyurdu.

LTV, Canoo’nun kamyonetinin değiştirilmiş bir versiyonu gibi görünüyor. Şirkete göre, araçta ağırlığı artırmadan aracı daha dayanıklı hale getirmek için karbon Kevlar’ı kullanıldı. LTV, bir kamyonetten düz yataklı bir kamyona dönüştürülebilir ve bu da onun inşaat malzemeleri ve taktik ekipmanı taşımasına olanak tanır.

ABD ordusu elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor

Canoo, dört tekerlekten çekişli LTV’nin 600 beygir gücü üretebileceğini söylüyor. Araç aynı zamanda havalı yaylara, yükseltilmiş bir süspansiyon sistemine ve zorlu araziyi geçmeye uygun hale getirmek için 32 inç lastiklere sahip.

ABD ordusu, gezegendeki en büyük çevre kirleticileri arasında yer alıyor. Ordu, İsveç ve Danimarka gibi birinci dünya ülkeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 140 ülkeden daha büyük bir karbon ayak izine sahip. 2022’nin başında Savunma Bakanlığı, diğer taktiklerin yanı sıra ordunun savaş ve destek araçlarını elektriklendirmesi çağrısında bulunan net sıfır emisyon planını duyurdu. Canoo’nun bu girişimin bir parçası olacağına dair bir garanti olmasa da, ABD Ordusunu müşteri olarak güvence altına almak startup için önemli bir nimet.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol puff seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com