Bakanlık’tan 6 yaşındaki kızın evlendirilmesiyle ilgili paylaşım yapan okul müdürüne soruşturma

Photo of author

By admin

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’nin 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası Türkiye’de büyük infial yarattı.

OKUL MÜDÜRÜNDEN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

Ortaya çıkan skandal sonrası İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü Cafer Koçyiğit’in yaptığı paylaşım da en az olay kadar tepki çekti. Koçyiğit paylaşımında “Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. (Hucurat:6) Bu ayet İman edenlere hitap ediyor. İmansızlar siz iftira atmaya karalama yapmaya devam edebilirsiniz!” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK İNCELEME VE SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tepkilerin ardından Millî Eğitim Bakanlığı, Koçyiğit’in yaptığı sosyal medya paylaşımları hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Kamuoyunda infiale neden olan bir kız çocuğunun evlendirilerek cinsel istismara maruz bırakıldığı haberleri üzerine İstanbul’da bir okul müdürünün sosyal medyadaki paylaşımları hakkında Bakanlığımızca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol puff seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com