Binance CEO’su: “Bankman-Fried tarihin en büyük dolandırıcılarından biri”

Photo of author

By admin

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), FTX kripto para borsasının çöküşünün kaynağı olduğu iddialarını yalanladı. Özellikle, Binance kurucusunun borsanın tüm FTT tokenlerini tasfiye edeceğini açıklamasının ardından FTX, likidite krizi anlarıyla sarsıldı.

Binance CEO’su: “Bankman-Fried tarihin en büyük dolandırıcılarından biri”

Zhao’ya göre, çöküşten sorumlu tutulmamalı, ancak FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) tüm krizi yönettiğini ve kendisini “tarihin en büyük dolandırıcılarından biri” olarak nitelendirdiğini, 6 Aralık’ta bir tweet’te söyledi.

CZ, SBF’nin birçok hata yaptığını ileri sürerek borsanın çöküşünde kendisini bir kahraman olarak sunmayı planladığını iddia etti.

“SBF, beni ve diğer insanları “kötü adamlar” olarak resmeden bir anlatıyı sürdürdü. Onun bir “kahraman” olduğu fantezisini sürdürmek çok önemliydi. SBF, tarihin en büyük dolandırıcılarından biridir; aynı zamanda medya ve önemli kanaat önderleri söz konusu olduğunda usta bir manipülatördür” dedi Binance CEO’su.

FTX çöküşünün kaynağı

İlginç bir şekilde, FTX’in yerel token’ı olan FTT’nin tasfiye edildiğini açıkladıktan sonra Zhao, borsanın çöküşünün kaynağı olmakla suçlandı. Ancak Zhao, FTX iş modeli sağlıklıysa tek bir tweet ile yok edilemeyeceğini belirterek karşılık verdi.

“CZ’nin tweet’i FTX’i mahvetti. Hiçbir sağlıklı işletme bir tweet ile yok edilemez” dedi.
Binance patronu, Bloomberg’in FTX’in çöküşünü Twitter etkinliğine kadar takip etmeye çalışan yeni raporuna tepki olarak bu duyguları dile getirdi.

FTX’in çöküşünün ardından SBF’nin neler olduğunu açıklamaya çalışan bir medya turuna çıktığını belirtmekte fayda var. Başlangıçta, durumu açıklamak için Twitter’dan yararlanıyordu.

SBF hukuk danışmanına meydan okuyor

Bu satırda SBF, hukuk ekibinin onun kamuya açık gönderilerini ve duyarlılığını hoş karşılamadığını kabul etti. Sonuç olarak, en büyük bireysel Ponzi Planını gerçekleştiren Bernie Madoff’u temsil eden avukat Ira Sorkin, Bankman-Fried’e ‘sus’ çağrısında bulundu.

“İşin ilk kuralı bu: konuşma. Halkı kandıramayacaksın. Sorkin, “Söylemeniz gerekenleri dinleyecek olan tek kişi, düzenleyiciler ve savcılardır” dedi.
Bu arada, FTX çöküşüyle ​​ilgili soruşturma SBF olarak devam ediyor ve borsanın eski destekçileri, 11 milyar dolar değerinde bir tüketici sınıfı davasıyla karşı karşıya.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time