Elon Musk, Apple’a karşı açtığı savaşta “barış imzalandığını” duyurdu

Photo of author

By admin

Elon Musk’ın söylediğine göre Apple, Twitter’da reklam vermeye “tamamen geri döndü“. Musk, bu yorumu cumartesi akşamı özel uçağından yayınladığı bir Twitter Spaces sohbeti sırasında yaptı.

28 Kasım’da Musk, Apple’ın “Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu” söylemiş ve platformun iOS istemcisinin App Store’dan kaldırılabileceğini iddia etmişti. Musk, takipçilerine Apple’ın reklem vermeyi yavaşlattığını söylemiş ve “İfade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diye sorarak sansür tartışmasını tekrar başlatmıştı.

Musk, Apple’a yönelik sesini yükselttikten iki gün sonra Tim Cook ile görüştüğünü söyledi. “Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmayı çözdük” diye yazdı ve ekledi: “Tim, Apple’ın bunu asla düşünmediği konusunda netti.” Apple’ın düşünmediği söylenen şey, Twitter’ı App Strore’dan atmak…

Ayrı bir gelişmede, Platformer’dan Zoë Schiffer Cumartesi günü Amazon’un da Twitter’da yeniden reklam vermeye başlamayı planladığını bildirdi. Perakende devinin, “şirketin reklam platformunda bazı güvenlik ayarlamaları yapana kadar” yılda yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı taahhüt ettiği bildirildi.

Apple ve Amazon’un Twitter’a geri döndüğü haberleri, şirketin reklam gelirlerinin Musk’ın Ekim ayı sonlarında devralmasından bu yana önemli ölçüde düştüğüne dair devam eden raporların ortasında geliyor. The Times’ın bildirdiğine göre, Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın ilk haftasında şirket, o dönemde elde etmesi beklenen reklam gelirinin yalnızca yüzde 20’sini elde etti. Son haftalarda şirket, yılın son üç ayı için dahili gelir tahminlerini pek çok kez düşürdü. Başlangıçta, Twitter’ın dördüncü çeyrekte yaklaşık 1,4 milyar dolar kazanması beklendiği bildirildi, ancak o zamandan beri bu miktar 1,1 milyar dolara düşürüldü. Musk daha önce çalışanlarına şirketin ciddi mali sıkıntılar içinde olduğunu söylemiş ve iflasın “kesinlikle imkansız olmadığı” konusunda uyarmıştı.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time