Elon Musk şimdi de sahte hesapları çok hızlı sildiği için pişman oldu

Dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk, bir süredir yalnızca yeni oyuncağı Twitter ile gündeme geliyor. Neredeyse her gün bir şekilde bu ikilinin adı haber bültenlerinde yer bulurken, son gelişme ise yine oldukça şaşırtıcı bir durumu içeriyor.

Bilindiği üzere Elon Musk’ın Twitter konusunda en takıntılı olduğu husus sahte ve spam hesapların çokluğuydu. Hatta ünlü milyarderin Twitter alım sürecinin de bu yüzden baltalandığını ve neredeyse bu alımın gerçekleşmeyecek olmasının sebebinin de yine spam hesaplar olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Elon Musk şimdi de sahte hesapları çok hızlı sildiği için pişman oldu

İşte bu motivasyonla birlikte Twitter’ı satın alır almaz bot ve sahte hesapları platformdan temizlemeye başlayan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sürecin çok hızlı ilerlediğini ve takipçi sayılarında görülecek azalmaların kimseyi şaşırtmaması gerektiğini söylemişti. Hatta bu açıklamalardan sonra Elon Musk’ın kendisinin de takipçi sayısının 100 bin kişi kadar azalması, gerçekten ne kadar büyük bir temizlik yapıldığını gösteriyor.

Ancak son günlerde birbiri ardında gelen şikayetlerde, sahte olmasına rağmen faydalı ve etkileşimi yüksek paylaşımlar yapan birçok hesabın da kapatıldığı belirtiliyor. İşte bu tweet’lerden birine yanıt veren Elon Musk, son zamanlarda hesap silme işlemlerinin çok yoğunlaştığını ancak artık biraz yavaşlamanın vaktinin geldiğini söyledi. Bu açıklamalar ise Elon Musk’ın sahte hesaplarla savaşını yavaşlatacağı şeklinde yorumlandı.

Related Posts

Zeynep Bastık külot ile poz verdi sosyal medya yıkıldı!

Merdivenlerden düşmesiyle omurga kemikleri kırılan ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, yeni pozuyla gündeminin tepesine oturdu. İşte çok konuşulan o fotoğraf.

TikTok’a IMDb Desteği Geldi: Peki Nasıl Kullanılacak?

TikTok ile IMDb arasında dikkat çeken bir iş birliği yapıldı. Bu iş birliği ile IMDb’de yer alan milyonlarca yapım, TikTok’a entegre edildi. Peki bu özellik, kullanıcılara nasıl bir fayda sağlayacak?

Samsung, Instagram ve TikTok’la anlaştı! O sorun çözülecek

Samsung, Instagram ve TikTok ile kamera çözünürlüğü için anlaştı. Artık Instagram ve TikTok’ta video çekerken görüntü kalitesi bozulmayacak.

Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Eda Taşpınar hakkında, camide çektiği fotoğraf nedeniyle soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafı büyük tepki çekmişti.

TikTok, Bir Hesabı ‘Sivilceli Yüz’ Paylaştı Diye Kapattı

TikTok, sivilcelere sahip yüzünü paylaşan Eva isimli bir kullanıcının videolarını ‘rahatsız edici’ içerik olarak damgaladı ve bu kişinin hesabını kapattı. İki yıldan fazla süren mücadelesinden sonra sivilcelerden kurtulan ve güzellik kraliçesi olmayı başaran 16 yaşındaki genç, hesabını insanları bu konuda bilgilendirmek için kullanıyordu.

Twitter’a önemli bir güncelleme geliyor!

Twitter’ı satın alarak çalışanların yarısını gönderen Elon Musk, şimdi de önemli bir güncelleme ile arayüzü büyük oranda değiştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir