Elon Musk şimdi de sahte hesapları çok hızlı sildiği için pişman oldu

Photo of author

By admin

Dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk, bir süredir yalnızca yeni oyuncağı Twitter ile gündeme geliyor. Neredeyse her gün bir şekilde bu ikilinin adı haber bültenlerinde yer bulurken, son gelişme ise yine oldukça şaşırtıcı bir durumu içeriyor.

Bilindiği üzere Elon Musk’ın Twitter konusunda en takıntılı olduğu husus sahte ve spam hesapların çokluğuydu. Hatta ünlü milyarderin Twitter alım sürecinin de bu yüzden baltalandığını ve neredeyse bu alımın gerçekleşmeyecek olmasının sebebinin de yine spam hesaplar olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Elon Musk şimdi de sahte hesapları çok hızlı sildiği için pişman oldu

İşte bu motivasyonla birlikte Twitter’ı satın alır almaz bot ve sahte hesapları platformdan temizlemeye başlayan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sürecin çok hızlı ilerlediğini ve takipçi sayılarında görülecek azalmaların kimseyi şaşırtmaması gerektiğini söylemişti. Hatta bu açıklamalardan sonra Elon Musk’ın kendisinin de takipçi sayısının 100 bin kişi kadar azalması, gerçekten ne kadar büyük bir temizlik yapıldığını gösteriyor.

Ancak son günlerde birbiri ardında gelen şikayetlerde, sahte olmasına rağmen faydalı ve etkileşimi yüksek paylaşımlar yapan birçok hesabın da kapatıldığı belirtiliyor. İşte bu tweet’lerden birine yanıt veren Elon Musk, son zamanlarda hesap silme işlemlerinin çok yoğunlaştığını ancak artık biraz yavaşlamanın vaktinin geldiğini söyledi. Bu açıklamalar ise Elon Musk’ın sahte hesaplarla savaşını yavaşlatacağı şeklinde yorumlandı.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time