Ethereum kurucusunu heyecanlandıran, 5 kripto kullanım durumu!

Photo of author

By admin

Son aylarda kripto para birimi endüstrisi, bir zamanlar dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin çöküşüyle ​​daha da kötüleşen zorlu bir dönemden geçmesine rağmen, blockchain alanı gelişmeye devam ediyor.

Ethereum kurucusunu heyecanlandıran, 5 kripto kullanım durumu!

Bunu akılda tutarak, Ethereum’un ( ETH ) kurucusu Vitalik Buterin, 5 Aralık’ta yayınladığı blog gönderisinde en çok heyecan duyduğu gelişen teknoloji ve kripto para birimleri için beş önemli kullanım durumunu paylaştı.

1) Ana akım paraya alternatif

Buterin’e göre kripto, yüksek enflasyonun vurduğu ülkelerdeki insanlar ve kuruluşlar için fırsatlar sunuyor:

“Arjantin’de ve dünyadaki diğer birçok ülkede, küresel finansal sistemlerle bağlantılar daha sınırlı ve aşırı enflasyon her gün bir gerçek. Kripto para birimi genellikle bir cankurtaran halatı olarak devreye girer.”

Bununla birlikte, “geleneksel bankacılıktan çok daha uygun” oldukları için kriptoların zengin ülkelerde de önemli bir değere sahip olduğuna da inanıyordu. Ayrıca, ödeme işlemcileri tarafından platformdan kaldırılma riski taşıyan sektörler ve faaliyetler için de değerlidir.”

2) Kimlik, gizlilik ve Twitter ikamesi

Ayrıca, Ethereum’un kurucusu, “organik bir yaklaşım kullandıkları sürece, kurumdan bağımsız yapıları ve sağladıkları birlikte çalışabilirlik avantajları nedeniyle blok zincirlerin kimlik uygulamaları için değerli olduğunu” vurguladı. değerli ve zaman içinde daha fazla birlikte çalışabilirlik katıyor.”

Bunun, Google veya Facebook gibi “kullanıcıların (geleneksel) web sitelerine giriş yapmasına izin veren”, ancak bu hizmetlere “özel bilgilerinize erişim izni vermeden” Ethereum ile Giriş Yap ( SIWE ) standardında olanın tam olarak olduğunu vurguladı. veya hesabınızı devralma veya hesabınızı kilitleme yeteneği.

Ayrıca, “Ethereum tabanlı bir Twitter alternatifinin (örn . Farcaster ), anonların katılmasına olanak tanıyan geleneksel KYC gerektirmeyen bir ‘doğrulama’ özelliği oluşturmak için POAP’leri [Katılım Kanıtı Protokolleri] ve zincir üzerindeki etkinliğin diğer kanıtlarını kullanabileceğinin altını çizdi”

3) Oylama sürecine duyulan güvenin artması

Buterin ayrıca, bir oylama örneğiyle “tamamen zincir üzerinde olmayan, ancak güven modellerini geliştirmek için hem blok zincirlerden hem de diğer sistemlerden yararlanan uygulamalara” kesin bir şekilde inanıyor.

“Sansüre dayanıklılık, denetlenebilirlik ve mahremiyet için yüksek güvencelerin tümü gereklidir ve MACI gibi sistemler , tüm bu garantileri elde etmek için blok zincirleri, ZK-SNARK’ları ve ölçeklenebilirlik ve zorlama direnci için sınırlı bir merkezi katmanı etkin bir şekilde birleştirir.”

Blok zincirinde oy yayınlayarak, “kullanıcılar, oylarının dahil edilmesini sağlamak için oylama sisteminden bağımsız bir yola sahip olur. Ancak oylar şifrelenir, gizliliği korunur ve nihai sonucun oyların doğru hesaplanması olmasını sağlamak için ZK-SNARK tabanlı bir çözüm kullanılır.”

MACI’nin nasıl çalıştığını gösteren diyagram. Kaynak: Vitalik Buterin

4) DeFi’yi basit tutmak

Merkezi olmayan finansın ( DeFi ) mevcut durumuna atıfta bulunan Buterin, bunu “istikrarlı bir ortama geçmenin, güvenliği artırmanın ve özellikle değerli birkaç uygulamaya yeniden odaklanmanın ilk aşamalarında” olarak nitelendirdi.

İstikrarlı temel direkleri olarak hareket eden en önemli DeFi ürünleri olarak Buterin, merkezi olmayan stablecoin’leri ve büyük borsa endeksleri ve gayrimenkul gibi diğer sentetik varlıkların yanı sıra Polymarket gibi tahmin pazarlarını ve “diğer varlıklar arasında verimli ticaret için yapıştırıcı katmanları” seçti.

5) Merkezi olmayan yönetişim

Merkezi olmayan özerk kuruluşlardan (DAO’lar) bahsederken Buterin, bunlardan “bir varlık veya süreç üzerinde bir mülkiyet veya kontrol yapısını temsil etmesi amaçlanan akıllı bir sözleşme” olarak bahsetti.

Ayrıca merkezi olmayan yönetişimin değerini, özellikle yapısının ve uygulamasının farklı rolleri açısından açıkladı:

“Merkezi olmayan yönetişim yapısı, içerideki saldırganlara karşı koruma sağlar ve merkezi olmayan bir uygulama, dışarıdaki güçlü saldırganlara karşı koruma sağlar (“sansür direnci”).”

Aynı zamanda, “merkezi olmayan yönetişim yapısı (…) farklı ölçeklerde daha farklı seslerden gelen fikirleri bir araya getirebilir ve merkezi olmayan uygulama (…) bazen geleneksel yasal sistem temelli yaklaşımlardan daha verimli ve daha düşük maliyetli olabilir.”

Son olarak, ademi merkeziyetçilik, “kaçınılmaz olarak (saldırı yapılabilir) bir köprü katmanı gerektirecek olan zincir dışı sistemlere kıyasla, zincir üstü şeylerin diğer zincir üstü şeylerle etkileşime girmesini daha kolay ve daha güvenli” hale getiriyor.

Son zamanlarda Terra ( LUNA ) sahibi Do Kwon’a atıfta bulunurken hala kötü oyuncuları çekme potansiyeline sahip olduğu konusunda uyarıda bulunan Buterin’in kripto sektörünün en sesli eleştirmenlerinden biri olduğu için eşit derecede destekçisi olduğunu belirtmek de önemlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time