Kablosuz kulaklık satışında pazarı ele geçirdi: Apple’ın rakibi yok!

Photo of author

By admin

Apple; her yönü, her modeli, her cihazıyla kendisine özel bir marka. Neredeyse var olduğu her pazarda kafaya oynayan üstelik bunu yaparken de çoğu defa rakiplerini ezip geçen Amerikalı teknoloji devi, kablosuz kulaklık pazarında da yine böyle bir performans gösteriyor.

Bu sektöre yönelik gelen üçüncü çeyrek verilerine göre, Apple 2022 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 23,8 milyon adet kablosuz kulaklık satmayı başardı. Sektörün genelinde satılan kablosuz kulaklık sayısının 76,9 milyon adet olduğu düşünüldüğünde, Apple’ın pazarın %30,9’unu ele geçirdiği anlaşılıyor. Bu tek bir marka için inanılmaz büyük bir oran. Ayrıca şirketin geçtiğimiz yılın aynı dönemindeki satış adetinin 17,8 milyon adet olduğunu hatırlatacak olursak, iki dönem arasındaki artış oranı da tam %34 olarak ortaya çıkacaktır.

Kablosuz kulaklık satışında pazarı ele geçirdi: Apple’ın rakibi yok!

Listenin ikinci sırasında ise 7,4 milyon adetlik satışıyla Samsung bulunuyor. Güney Koreli teknoloji devi bu satış adetiyle pazarın %9,6’sını kontrol ederken, geçtiğimiz yıl bu sayının 8,7 milyon olduğunu ve şirketin yıldan yıla pazar payında %15’lik bir kayıp yaşadığını belirtelim.

Sektörün ağır toplarından biri olarak görülen Xiaomi ise boAT’ın arkasında ancak kendisine 4. sırada yer bulabilmiş. Çinli şirket geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde 4,9 milyon adet kablosuz kulaklık satışı yaparken, bu yılın aynı döneminde ise satış adetinin 3,4 milyona gerilemesine engel olamamış.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time