Microsoft’tan Sony’ye 10 yıllık Call of Duty teklifi

Microsoft’unSony’ye yaptığı Call of Duty teklifi, Activision Blizzard’ı 68,7 milyar dolar karşılığında satın alma planları nedeniyle haftalarca süren düzenleyici baskıların ardından geldi. Şirket, Activision Blizzard‘ı satın alma planının gerçekleşmesi halinde Sony’ye gelecekteki Call of Duty oyunlarını PlayStation‘da sunması için 10 yıllık bir sözleşme teklif ettiğini açıkladı. Böylece PlayStation oyuncularının Call of Duty bilmecesi de çözülmüş oluyor.

Microsoft Başkanı Brad Smith, The Wall Street Journal’da yayınlanan köşe yazısında anlaşmayı doğruladı ve Sony’nin Microsoft’un 68.7 milyar dolarlık satın alma teklifine en yüksek sesle itiraz eden taraf olarak ortaya çıkmasına rağmen anlaşmanın gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

Smith, “Sony’ye her yeni ‘Call of Duty’ sürümünün Xbox’a geldiği gün PlayStation’da da sunulması için 10 yıllık bir sözleşme teklif ettik” diyor ve devam ediyor: “Aynı taahhüdü diğer platformlara da vermeye ve bunu ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler tarafından yasal olarak uygulanabilir hale getirmeye açığız.

Bu konu geçtiğimiz haftalarda ima edilmiş, The New York Times, Microsoft’un Sony’ye teklifi 11 Kasım’da yaptığını bildirmişti. Microsoft Gaming CEO’su da yakın zamanda Verge’e verdiği bir röportajda, “Sony’nin rahat edebileceği daha uzun vadeli bir taahhütte bulunmaktan” mutluluk duyacağını ima etmişti.

The Verge Eylül ayında, Phil Spencer’ın bu yılın başlarında PlayStation başkanı Jim Ryan‘a Call of Duty’nin Sony’nin Activision ile yaptığı mevcut pazarlama anlaşmasının ötesinde “birkaç yıl daha” PlayStation’da kalması için yazılı bir taahhütte bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Bu mektup, Spencer’ın Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmalara uyma niyetini ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğini kamuoyuna açıkladığı sırada gönderilmişti.

Related Posts

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Oyun dünyasında amansız bir rekabet içerisinde olan PlayStation ve Xbox arasındaki dengeler, Asus tarafından tanıtılan yeni kontrolcü ile değişebilir.

PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan PlayStation 5’in uzun süredir kurtulamadığı bir problemin nihayet çözüme kavuşturulduğu açıklandı.

Sony’den tarihe geçecek yeni bir kontrolcü geliyor

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Sony, PlayStation 5 konsolu için geliştirdiği ve Project Leonardo ismini verdiği kontrolcüsünü resmen tanıttı.

Steam’de 400’den Fazla Oyuna %700’e Varan Zam Geldi!

Steam’de 400’den fazla oyun ve ek paketin fiyatı güncellendi. Yeni fiyatlarla eski fiyatlar arasında %700’e varan farklar oluştu…

2023 PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Türkiye’de Düzenlenecek!

PUBG MOBILE, dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finallerinin ülkemizde gerçekleştirileceğini duyurdu. Organizasyonun kasım ve aralık aylarında düzenleneceği aktarıldı.

Razer Kraken V3 Pro İnceleme

Razer, uzamsal ses ve geri bildirim sağlayan oyuncu kulaklığı Kraken V3 Pro ile oyunun içine girmek isteyen oyuncular için müthiş bir kulaklık geliştirmiş. İşte Razer Kraken V3 Pro hakkında bilmeniz gerekenler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir