Pixel 7 güncellemesi vaat edilen Clear Calling ve ücretsiz VPN’i getiriyor

Photo of author

By admin

Güncelleme ile sesli not uygulamasına yönelik güncellemelerin ve Pixel Watch için yeni uyku özelliklerinin yanı sıra Clear Calling da gelecek.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro kullanıcıları artık Google One VPN’i aylık 10 ABD doları depolama planıyla birlikte satın almak yerine telefonlarında ücretsiz olarak kullanabilirlecekler. Google’ın VPN’i bölgesel konum değiştirmeyi desteklemese de web’deki ve uygulamalardaki göz atma etkinliğini koruyor.

Ekim ayından bu yana beta sürümünde olan Google’ın aramalar için ses izolasyonu Clear Calling ise artık tüm Pixel 7 serisi sahiplerinin kullanımına sunuldu. AI destekli özellik, arka plan gürültüsünü bastırırken sesinizi ön plana çıkararak gürültülü ortamlarda aramaların daha iyi duyulmasını sağlıyor. Google’ın yapay zeka tabanlı sesli not uygulaması Recorder da artık birden çok kişi için kayıtları yazıya dökebiliyor ve düzenleyebiliyor. Toplantılar veya röportajlar için kullanışlı olan, her konuşmacının metnini etiketliyor ve transkripsiyonlarını satır sonlarıyla ayırıyor. Bu özellik sadece Pixel 7 serisine özel.

Pixel 7 güncellemesi vaat edilen Clear Calling ve ücretsiz VPN’i getiriyor

Google, bir Pixel telefonla eşleştirilmiş Pixel Buds Pro için uzamsal sesin ise ocak ayında geleceğini söylüyor. Aynı adı taşıyan iPhone/AirPods özelliği gibi Pixel Buds Pro dafilmler ve şovlar için i bir surround ses efekti sağlıyor. Ancak, Google’ın sürümü henüz müziği veya sabit konumlu bir surround efekti desteklemiyor.

Piksel sahipleri ayrıca telefonlarında artık yeni bir güvenlik ve gizlilik merkezi görecek. Uygulama, verilerinizi korumak için risk düzeylerini ve ayarları gösteriyor ve düzeltmeler önerirken tespit ettiği açıklar konusunda sizi uyarıyor.

Pixel Watch sahipleri için yeni uyku özellikleri de kullanıma sunuldu. Fitbit Uyku Profilleri, “derin uykudan önceki süre” gibi bilgilerle uykunuzu analiz ediyor. Ayrıca size, uyku düzeni sizinkini yansıtan bir yaratık olan aylık bir Uyuyan Hayvan atıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında en az iki hafta boyunca uykularını takip eden herkes bugün hayvanını görebilecek, diğerlerinin ise ocak ayına kadar beklemesi gerekecek.

Pixel Watch ayrıca Hava Durumu ve Kişiler için yeni Wear OS widget’ları alıyor. Ayrıca Google 2023’te, akıllı saate bir Düşme Tespiti özelliği geleceğini söylüyor. Aynı adlı Apple Watch özelliği gibi bu özellik de düşerseniz ve yanıt vermezseniz acil servisle iletişim kuracak.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time