Raftan peynir alan vatandaş parasını ödeyip dışarı çıktı, kapı önünde fişe bakınca kalakaldı

Photo of author

By admin

Zincir marketlerde son dönemde art arda yapılan fahiş zamlar, vatandaşı zorlamaya devam ediyor. Marketlerin yaptığı zamları enflasyona bağlayanların yanı sıra marketlerin fırsatçılık yaptığını öne süren insan sayısı da hayli fazla. Ancak marketlerde karşılaşılan bazı manzaralar vatandaşları adeta çileden çıkarıyor.

YİNE AYNI MANZARA

Daha önce birçok kişinin başına gelen durum bu sefer başka bir vatandaşın başına geldi. Evine peynir almak isteyen vatandaş raf fiyatını 81,50 TL olarak gördüğü ürünü sepetine koyup, başka malzemeler de aldıktan sonra kasanın yolunu tuttu.

KAPIDA FİŞE BAKTIKTAN SONRA KALAKALDI

Aldığı ürünlerin parasını ödedikten sonra kapıda fişe bakmayı ihmal etmeyen vatandaş, karşılaştığı manzara karşısında adeta şok oldu. Çünkü 1 kilogramlık süzme peynirin kasa fiyatı 89,50 TL idi. Yani raf ve kasa fiyatı arasında tam 8 TL fark vardı.

HERKESE UYARIDA BULUNDU

Başına gelen olay sonrası herkese uyarıda bulunan vatandaş, fişlerin muhakkak kontrol edilmesi gerektiğini aksi takdirde bu şekilde vatandaşın cebindeki paranın haksızca eriyeceğini dile getirdi.

DENETİMLER ARTIRILDI

Diğer yandan yaşanan bu ve benzeri olayların ardından Ticaret Bakanlığı ile belediyeler de düğmeye bastı. Zabıta ekipleri, girdikleri marketlerde ürünleri tek tek kontrol ederek raf ve kasa fiyatlarının uyumlu olup olmadığını denetliyor. Kurallara uymayan marketlere rekor cezalar geliyor.

İşte o peynirin raf ve kasa fiyatı:

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol puff seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com