Sert düşüşün ardından 1 ay sakin giden Solana için sırada ne var?

Photo of author

By admin

Solana ( SOL ) onaylayıcıları, son dönemin sona erdiği 10 Kasım’da 940 milyon doların üzerine eşdeğer toplam 50,7 milyon SOL yayınladı; bu, herhangi bir Solana zaman diliminde kilidi açılacak en büyük ikinci token sayısıydı.

Sert düşüşün ardından 1 ay sakin giden Solana için sırada ne var?

Epoch 370’in sona ermesinden bu yana dört haftadan biraz daha az bir süre geçti ve hem yatırımcılar hem de tüccarlar SOL’un gelecekteki fiyatının nasıl etkilenebileceği konusunda endişeli. 9 Kasım’da SOL fiyatı, etkinliğe giden 24 saat içinde %31’lik bir kaybı temsil ederek 12,62$’a düştü.

Tüccarlar, Solana’nın toplam arzının yaklaşık %13’ünü oluşturan hisse hesabından çıkarılması planlanan tokenlerin piyasanın daha da kötü bir şekilde düşmesine neden olacağından endişe ediyorlardı. Ancak ilginç bir şekilde, 10 Kasım’da Solana’nın fiyatı geçen ayki en yüksek fiyatı olan 18.27$’a yükseldi.

Solana fiyat analizi

Şu anda Solana, son 24 saatte %0,07 ve önceki yedi günde %2,22 artışla 14,03 dolardan işlem görüyor. Solana’daki düşüş, FTX erimesinin yol açtığı 100 milyar dolarlık pazar satışlarının bir parçası. SOL, çöküşten önce Kasım ayında 37$’a kadar yüksek bir seviyede işlem görüyordu ve geleneksel olarak FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’den güçlü bir destek almıştı ve ardından ciddi satış faaliyetinin hedefi olmuştu.

SOL 3 aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Başka bir yerde CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, SOL’nin Aralık ayı sonuna kadar mevcut fiyatından +2,1036$ (+%15,01) olan ortalama 16,12$’dan işlem göreceğini tahmin ediyor. İlginç bir şekilde, Finbold tarafından alınan verilere göre, ortalama fiyat tahmini 31 Aralık 2022 itibarıyla ortalama 28,35 $ ile önemli ölçüde daha fazla yükseliş gösteriyor.

Altcoin Sherpa, kripto ticaret analisti Solana’da yükselişe geçip geçmediği sorulduğunda, uzun vadede SOL tokenlerinde %10’dan fazlasının serbest bırakılabilmesinin iyi olduğunu söyledi.

“Zaman çizelgesine bağlı: kısa vadeli, hayır. Tasfiye etmeleri gereken herhangi bir SOL ile ilgili olarak ne olacağını bilmiyorum. Ağın %10’unun satılabileceğini/serbest bırakılabileceğini düşünmek korkutucu. Daha uzun vadede, solana ekosistemi IMO için iyi.”

Kasım 2022’de Twitter’da en çok tartışılan ilk 20 kripto para birimini analiz eden Solana, 2 Aralık’taki halka arz analitiğine göre %15,3 oranında bahsedilmesiyle lider oldu ve bu da dijital varlığa hâlâ çok ilgi olduğunu gösteriyor. Özellikle, SSolana’nın fiyatı 23 Kasım’daki yoğun kısa faize rağmen %20 fırladı ve ertesi gün kazançlarla ilk 100 kripto paketine liderlik etti.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time