The Witcher oyunu için yolun sonu!

Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli kitap serisine dayanan The Witcher kısa sürede hem oyunları hem de dizisi ile kısa sürede popülerlik kazandı. Bu süreçte The Witcher için birçok oyun piyasaya sürüldü. CD Projekt RED tarafından ortaya konan Gwent ve The Witcher: Monster Slayer da bu oyunlardan bazıları.

The Witcher: Monster Slayer ve Gwent için yolun sonu

2018 yılında Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları, 2019’da iOS ve 2020’de Android için geliştirilen, ücretsiz bir kart oyunu olan Gwent topluluk tarafından büyük beğeni kazanmış durumda. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılından sonra gelecek bir güncelleme ve kart havuzuna gelecek yeniliklerden sonra oyuna olan destek kesilecek.

Ancak yine de Gwent topluluk tarafından yaşatılmaya devam edebilecek. CD Projekt RED topluluğa oyunu kendi adına desteklemek için gereken araçları vereceğini duyurdu. Bu araçlar, oyuncuların yeni içerik eklemesine veya büyük değişiklikler yapmasına izin vermeyecek yalnız bunun yerine oyuncuların dengeleme sorunlarını çözmelerine olanak sağlayacak.

Tüm bunlarla birlikte Gwent bir süre daha yaşamaya devam edecek gibi görünse de geleceği oldukça belirsiz durumda. Diğer yandan CD Projekt grubunun bir parçası olan Spokko tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik ile rol yapma oyunu olan The Witcher: Monster Slayer oyunu için ise yolun sonu glmiş durumda.

The Witcher: Monster Slayer, tdiğer artırılmış gerçeklik oyunları ile aynı kaderi paylaşarak gelecek yılın Haziran ayında bizlere tamamen veda edecek. 31 Ocak 2023’e kadar Play Store’dan indirilebilecek olan oyun 30 Haziran 2023 ile birlikte ise piyasaya veda edecek.

2022 yılı CD Projekt RED için oldukça başarılı geçti. Üçüncü çeyrekte rekor satış rakamlarına ulaşan şirket, daha fazla kârlılık için bazı projelere ise veda ediyor gibi görünüyor. Peki siz artık desteği kesilen The Witcher oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Oyun dünyasında amansız bir rekabet içerisinde olan PlayStation ve Xbox arasındaki dengeler, Asus tarafından tanıtılan yeni kontrolcü ile değişebilir.

PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan PlayStation 5’in uzun süredir kurtulamadığı bir problemin nihayet çözüme kavuşturulduğu açıklandı.

Sony’den tarihe geçecek yeni bir kontrolcü geliyor

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Sony, PlayStation 5 konsolu için geliştirdiği ve Project Leonardo ismini verdiği kontrolcüsünü resmen tanıttı.

Steam’de 400’den Fazla Oyuna %700’e Varan Zam Geldi!

Steam’de 400’den fazla oyun ve ek paketin fiyatı güncellendi. Yeni fiyatlarla eski fiyatlar arasında %700’e varan farklar oluştu…

2023 PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Türkiye’de Düzenlenecek!

PUBG MOBILE, dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finallerinin ülkemizde gerçekleştirileceğini duyurdu. Organizasyonun kasım ve aralık aylarında düzenleneceği aktarıldı.

Razer Kraken V3 Pro İnceleme

Razer, uzamsal ses ve geri bildirim sağlayan oyuncu kulaklığı Kraken V3 Pro ile oyunun içine girmek isteyen oyuncular için müthiş bir kulaklık geliştirmiş. İşte Razer Kraken V3 Pro hakkında bilmeniz gerekenler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir