WhatsApp için beklenen güncelleme yayınlandı

Photo of author

By admin

Popüler internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, son derece verimli geçirdiği 2022 yılını güzel bir şekilde noktalayabilmek için elinden geleni yapıyor. Son günlerde güncelleme çalışmalarına hız verdiği görülen Amerikalı teknoloji devinin bugünkü konusu ise masaüstü uygulaması.

Aslında WhatsApp, son zamanlarda masaüstü uygulaması için oldukça yoğun çalışıyor diyebiliriz. Kısa bir süre önce ortaya çıkan görsellerden şirketin arama geçmişini masaüstü sürüme getirebilmek için kolları sıvadığını görmüştük. Bunun yanında daha pek çok yenilik için kafa yoran WhatsApp, şimdi de durum güncellemesi özelliğini masaüstü sürüme getiriyor.

WhatsApp için beklenen güncelleme yayınlandı

Bundan sonra kullanıcılar tarafından paylaşılan durumlar, sadece Durum menüsünde değil sohbetin içerisinde de görüntülenebilecek. Buna göre sohbet listesindeki bir kişinin durum paylaşımını yapıp yapmadığını anlamak isteyen kullanıcılar, o kişinin profil fotoğrafına dikkatli bakarak bunu anlayabilecekler. Nitekim durum paylaşımı yapan kişilerin profil fotoğraflarının çevresinde tıpkı Instagram ve daha pek çok sosyal medya platformunda olduğu gibi yeşil bir çerçeve belirecek.

Öte yandan bu güncellemenin bir süredir iOS ve Android sürümleri için de test edildiğini hatırlatalım. Ancak her üç platform için de henüz kararlı sürüme ilişkin bir açıklama yok. Yani kimlerin durum paylaşımı yaptığını merak ediyorsanız, bir süre daha bunu anlayabilmek için Durum menüsünü kullanmaya devam etmelisiniz.

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time