WhatsApp, Topluluk üyeleri için ‘maskeleme’ yapacak

WABetaInfo, bugün blog hesabından paylaştığı yazıda Topluluklar için yeni özelliğini duyurdu. WhatsApp, artık kullanıcılarının Topluluklar üzerinden mesaj tepkisi vermesine izin verecek. Fakat Topluluk üyeleri, diğer üyeleri görmediği için burada bir soru işareti oluşuyor. Çünkü zaten Topluluk üyeleri birbirlerini göremediği için mesajlara tepki veremiyor. Peki bu nasıl gerçekleşecek? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, Topluluk üyelerini, maskeleme ile göstermemeye devam edecek

WhatsApp, Topluluklar özelliğinin sadece duyuru odaklı olmasından dolayı üyeleri birbirine göstermiyor ve yönetici dışında mesaj göndermeyi engelliyor. Bu nedenle üyeler, Topluluk’a gelen mesaja gruplarda olduğu gibi tepki de ekleyemiyor. WhatsApp da Topluluklar için bu sorunu çözmek adına maskeleme özelliği üzerinde çalışmaya başladı.

WhatsApp, Topluluklariçin yeni bir maskeleme özelliği sayesinde WhatsApp, Topluluk üyelerine adından da anlaşıldığı gibi bir şekilde gizleyecek. Maskeleme sayesinde numaralar hala gizli kalırken mesajlara tepki vermek de mümkün olacak.

Yenilik, kararlı sürüme geldiğinde yukarıda yer alan görselde olduğu gibi bir başlıkla Topluluklar’a emoji eklemek için güncelleme yapması gerektiğini söyleyecek. Fakat WhatsApp kararlı sürüme Topluluklar için maskeleme ne zaman yapılmaya başlayacağı henüz belli değil.

WhatsApp, Topluluk üyelerinin gizli kalmasına güvenlik nedeniyle önem veriyor. Çünkü Topluluk üyelerinin birbirini görmesi durumunda neredeyse gruplardan hiçbir farkı kalmaz. Ayrıca okul ve iş gibi yüksek katılımcıların olduğu üyelerin birbirini görmesi Topluluklar için tehlike oluşturabilir.

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, aynı zamanda Metni Bir Kez Görüntüle özelliği üzerinde çalışıyor. WhatsApp kullanıcıları, bu sayede fotoğraflarda da olduğu gibi bir kez görüntülenecek mesajlar yollayacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp, hangi konular üzerinde çalışmalı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Related Posts

Zeynep Bastık külot ile poz verdi sosyal medya yıkıldı!

Merdivenlerden düşmesiyle omurga kemikleri kırılan ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, yeni pozuyla gündeminin tepesine oturdu. İşte çok konuşulan o fotoğraf.

TikTok’a IMDb Desteği Geldi: Peki Nasıl Kullanılacak?

TikTok ile IMDb arasında dikkat çeken bir iş birliği yapıldı. Bu iş birliği ile IMDb’de yer alan milyonlarca yapım, TikTok’a entegre edildi. Peki bu özellik, kullanıcılara nasıl bir fayda sağlayacak?

Samsung, Instagram ve TikTok’la anlaştı! O sorun çözülecek

Samsung, Instagram ve TikTok ile kamera çözünürlüğü için anlaştı. Artık Instagram ve TikTok’ta video çekerken görüntü kalitesi bozulmayacak.

Cami pozu ile ortalığı karıştırmıştı! Eda Taşpınar hakkında soruşturma!

Eda Taşpınar hakkında, camide çektiği fotoğraf nedeniyle soruşturma başlatıldı. Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafı büyük tepki çekmişti.

TikTok, Bir Hesabı ‘Sivilceli Yüz’ Paylaştı Diye Kapattı

TikTok, sivilcelere sahip yüzünü paylaşan Eva isimli bir kullanıcının videolarını ‘rahatsız edici’ içerik olarak damgaladı ve bu kişinin hesabını kapattı. İki yıldan fazla süren mücadelesinden sonra sivilcelerden kurtulan ve güzellik kraliçesi olmayı başaran 16 yaşındaki genç, hesabını insanları bu konuda bilgilendirmek için kullanıyordu.

Twitter’a önemli bir güncelleme geliyor!

Twitter’ı satın alarak çalışanların yarısını gönderen Elon Musk, şimdi de önemli bir güncelleme ile arayüzü büyük oranda değiştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir