Xbox kullanıcılarına kötü haber: Zam yağmuru başlıyor

Zam bu günlerde sadece ülkemizin değil tüm dünyanın boğuştuğu bir şey. Amerika’dan Almanya’ya İngiltere’den Hollanda’ya bütün ülkelerin birinci gündemi olan fiyat artışı maalesef ülkemizde iki katı etki gösteriyor. Bunun nedeni ise, birçok alanda ithalat yoğun bir ülke olmamıza bağlı olarak kur farkından kaynaklanan ikinci bir fiyat artışının yaşanıyor olması. İşte eğer sıkı bir oyuncuysanız ve bugüne kadar söz konusu durumdan çok fazla canınızın yandığını düşünüyorsanız, üzülerek söylemek istiyoruz ki bu daha hiçbir şey.

Bizzat Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılının başından itibaren Xbox oyunlarının tamamına zam gelecek. Şu an 49,99 dolar ile 69,99 dolar arasında değişen fiyatlardan satılan Redfall, Starfield, Forza Motorsport gibi oyunların tamamının fiyatı en az 69,99 dolar olacak şekilde sabitlenecek.

Xbox kullanıcılarına kötü haber: Zam yağmuru başlıyor

Söz konusu zammın uzun süredir bekletildiğini, hatta normal şartlar altında bugünlerde uygulanması gerekmesine rağmen tatil döneminde oyunseverlerin daha fazla oyun alabilmesi için bundan vazgeçildiğini belirten Micrososft yetkilileri, Ocak ayıyla birlikte artık fiyat güncellemelerinin başlatılacağını belirtti.

Öte yandan zam beklenen tek şey Xbox oyunları değil tabi ki. Bir süre önce şirket yöneticisi Phil Spencer, Xbox konsollarının da zamlanacağını ancak bunun biraz vakit alacağını söylemişti. İşte o gün başlayan geri sayım devam ederken, artık sürenin git gide kısalmaya başladığını ve yakın zamanda Xbox konsollarına da zam yapılacağını söyleyebiliriz.

Related Posts

Asus, dünyanın ilk OLED ekranlı Xbox kumandasını tanıttı

Oyun dünyasında amansız bir rekabet içerisinde olan PlayStation ve Xbox arasındaki dengeler, Asus tarafından tanıtılan yeni kontrolcü ile değişebilir.

PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan PlayStation 5’in uzun süredir kurtulamadığı bir problemin nihayet çözüme kavuşturulduğu açıklandı.

Sony’den tarihe geçecek yeni bir kontrolcü geliyor

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Sony, PlayStation 5 konsolu için geliştirdiği ve Project Leonardo ismini verdiği kontrolcüsünü resmen tanıttı.

Steam’de 400’den Fazla Oyuna %700’e Varan Zam Geldi!

Steam’de 400’den fazla oyun ve ek paketin fiyatı güncellendi. Yeni fiyatlarla eski fiyatlar arasında %700’e varan farklar oluştu…

2023 PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Türkiye’de Düzenlenecek!

PUBG MOBILE, dünyanın en büyük espor organizasyonlarından biri olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nın 2023 finallerinin ülkemizde gerçekleştirileceğini duyurdu. Organizasyonun kasım ve aralık aylarında düzenleneceği aktarıldı.

Razer Kraken V3 Pro İnceleme

Razer, uzamsal ses ve geri bildirim sağlayan oyuncu kulaklığı Kraken V3 Pro ile oyunun içine girmek isteyen oyuncular için müthiş bir kulaklık geliştirmiş. İşte Razer Kraken V3 Pro hakkında bilmeniz gerekenler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir