Xbox kullanıcılarına kötü haber: Zam yağmuru başlıyor

Photo of author

By admin

Zam bu günlerde sadece ülkemizin değil tüm dünyanın boğuştuğu bir şey. Amerika’dan Almanya’ya İngiltere’den Hollanda’ya bütün ülkelerin birinci gündemi olan fiyat artışı maalesef ülkemizde iki katı etki gösteriyor. Bunun nedeni ise, birçok alanda ithalat yoğun bir ülke olmamıza bağlı olarak kur farkından kaynaklanan ikinci bir fiyat artışının yaşanıyor olması. İşte eğer sıkı bir oyuncuysanız ve bugüne kadar söz konusu durumdan çok fazla canınızın yandığını düşünüyorsanız, üzülerek söylemek istiyoruz ki bu daha hiçbir şey.

Bizzat Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılının başından itibaren Xbox oyunlarının tamamına zam gelecek. Şu an 49,99 dolar ile 69,99 dolar arasında değişen fiyatlardan satılan Redfall, Starfield, Forza Motorsport gibi oyunların tamamının fiyatı en az 69,99 dolar olacak şekilde sabitlenecek.

Xbox kullanıcılarına kötü haber: Zam yağmuru başlıyor

Söz konusu zammın uzun süredir bekletildiğini, hatta normal şartlar altında bugünlerde uygulanması gerekmesine rağmen tatil döneminde oyunseverlerin daha fazla oyun alabilmesi için bundan vazgeçildiğini belirten Micrososft yetkilileri, Ocak ayıyla birlikte artık fiyat güncellemelerinin başlatılacağını belirtti.

Öte yandan zam beklenen tek şey Xbox oyunları değil tabi ki. Bir süre önce şirket yöneticisi Phil Spencer, Xbox konsollarının da zamlanacağını ancak bunun biraz vakit alacağını söylemişti. İşte o gün başlayan geri sayım devam ederken, artık sürenin git gide kısalmaya başladığını ve yakın zamanda Xbox konsollarına da zam yapılacağını söyleyebiliriz.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time