Xiaomi 13 Ultra’nın özellikleri sızdırılmaya başladı

Photo of author

By admin

2022’nin ilk günlerinden itibaren adından bahsettirmeye başlayan ve çıkış tarihi olan temmuz ayına kadar neredeyse her gün bir şekilde gündem olmayı başaran Xiaomi 12S Ultra modeli, ne yazık ki sadece Çin’de satışa sunulmuş ve bu nedenle de tanıtım tarihinden sonra bu cihazın adı duyulmaz olmuştu. Bununla birlikte Xiaomi CEO’su tarafından bir süre önce yapılan bir açıklamada, bir sonraki Ultra modelinin dünya genelinde satışa sunulacağı müjdelenmişti. İşte tam da bu nedenden dolayı, akıllı telefon meraklıları yeni Xiaomi Ultra modelinden gelecek haberleri dört gözle bekliyor. Peki Xiaomi 13 Ultra adıyla karşımıza çıkması beklenen yeni model, ne gibi özelliklere sahip?

Xiaomi 13 Ultra’nın özellikleri sızdırılmaya başladı

Çinli teknoloji devine yakınlığıyla bilinen bir internet sitesi, yeni akıllı telefon modelinin birtakım özelliklerini paylaştı. Tıpkı Xiaomi 12S Ultra modelinde olduğu gibi yeni cihazın da en çok dikkat çeken yönü yine kamerası olacak. Dairesel bir kamera adasıyla geleceği konuşulan Xiaomi 13 Ultra modelinde 4’lü kamera kurgusu tercih edilecek. Ana kameranın 1 inçlik Sony IMAX989 sensöründen oluşacağı iddia edilirken, diğer lensler hakkında ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alması beklenen telefonun aynı zamanda 200W’lik hızlı şarj desteği sunacağı ve bu sayede de telefonun 10 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde tam doluluk oranına ulaşacağı belirtiliyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol puff seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com